Strona główna/Aktualności/Mikołaj w Świetlicy Środowiskowej

Mikołaj w Świetlicy Środowiskowej

3 Grudnia 2021

Młodzież Szkoły Podstawowej nr 7 im. Jana Pawła II w Oleśnicy nie raz już pokazała, że nie jest im obca wrażliwość na drugiego człowieka. Tym razem uczniowie klasy 7c przy wsparciu darczyńców - uczniów i rodziców naszej szkoły przygotowała paczki dla kolegów i koleżanek ze Świetlicy Środowiskowej Bratnia Dłoń.
Uczniowie przez miesiąc zbierali środki na zorganizowanie drobnych upominków dla swoich młodszych kolegów i koleżanek. Głównym koordynatorem tego działania był przewodniczący Rady Rodziców Szkoły , pan Krzysztof Dąbski. Wspierała go klasa 7c pod opieką wychowawcy.
Rodzice wspólnie z uczniami spakowali 25 paczek, którymi z okazji Mikołajek zostały obdarowane dzieci ze Świetlicy. Dodatkowo każde dziecko otrzymało pluszaka zebranego w ramach akcji Swojaki.
Warto wspomnieć, że uczniowie zrezygnowali z grudniowego kieszonkowego , aby wesprzeć swoich bardziej potrzebujących kolegów i koleżanki, przygotowali także dla każdego imienną kartkę z życzeniami.
Uśmiech i radość dzieci była w tym momencie największą zapłatą za poniesiony trud dla nas.
Klasa 7c

Opis do zdjęć

1. Rodzice i uczniowie wspólnie pakują prezenty dla dzieci w kolorowe, świąteczne papiery. Wszyscy są pochłonięci pracą.

2. Przy wspólnym stole rodzice i uczniowie pąkują prezenty świąteczne dla dzieci.