Strona główna/Aktualności/5 grudnia - Dzień wolontariatu

5 grudnia - Dzień wolontariatu

3 Grudnia 2021

Wolontariat to świadoma i bezinteresowna praca na rzecz społeczności - wykonujemy ją, bo czujemy, że ma sens i zmienia coś w naszej rzeczywistości.
Ale dziś wolontariat to nie tylko możliwość pomocy tym, którzy tego najbardziej potrzebują. To również szansa na rozwój, poznanie nowych ludzi i zdobycie kompetencji potrzebnych na rynku pracy.
Wolontariusze angażują się, bo są wrażliwi na biedę i nieszczęście, chcą działać, sprawdzić siebie i widzieć sens tego, co robią.
Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 7 często pokazują, że wolontariat nie jest im obcy. W tym roku angażowali się już w zbiórki żywności, funduszy na rzecz ubogich. Organizowali akcje zbiórek produktów i słodyczy dla podopiecznych MOPS.
We wspomnianych akcjach ogromny udział był nie tylko uczniów, ale również rodziców i pracowników szkoły.
Wszystkim dziękujemy i cieszymy się, że wśród społeczności Szkoły Podstawowej nr 7 jest tak wiele osób o wielkim sercu.