Strona główna/Aktualności/Nie lękajcie się

Nie lękajcie się

26 Października 2021

Przedstawiamy wyróżnione prace plastyczne uczniów naszej szkoły, którzy wzięli udział w konkursie na interpretację słów „Nie lękajcie się” wypowiedzianych przez Jana Pawła II po wyborze na papieża w dniu 16 października 1978r. Przedstawiamy wyróżnione prace plastyczne uczniów naszej szkoły, którzy wzięli udział w konkursie na interpretację słów „Nie lękajcie się” wypowiedzianych przez Jana Pawła II po wyborze na papieża w dniu 16 października 1978r.

Autorami prac są:

1. Ewa Marchewka i Natalia Kazanecka z klasy 7c

2. Maciej Świtoń z klasy 7b

3. Martyna Dykiert z klasy 8c

Pierwszy  rysunek przedstawia uchylone drzwi, przez które wchodzi Pan Jezus Miłosierny (z serca wypływają dwa strumienie światła w kolorze czerwonym i białym). Powyżej napisano kolorowymi, drukowanymi literami NON ABIATE PAURA, a poniżej „Nie lękajcie się. Otwórzcie drzwi Chrystusowi”. Na drugim rysunku w górnej części znajdują się krzyż, flagi papieska i maryjna, a obok nich po prawej stronie tablice z dekalogiem. Wśród tych elementów wpisany jest napis „Nie lękajcie się”. W środkowej części rysunku jest dwoje roześmianych dzieci, nad którymi unosi się gołębica (symbol Ducha Świętego). Wokół dzieci są różne zwierzęta.

W centralnej trzeciego rysunku części jest Ojciec Święty siedzący na tronie papieskim, a na jego kolanach siedzi dwoje uśmiechniętych dzieci. Nad nimi świeci słońce. W tle widać kościół. W dolnej części jest napis „Nie lękajcie się”.

Poniżej galeria prac.