Strona główna/Aktualności/Kartka z życzeniami dla powstańca konkurs dla klas (..)

Kartka z życzeniami dla powstańca konkurs dla klas 5-8

26 Października 2021

W październiku w Szkole Podstawowej nr 7 na lekcjach historii realizowaliśmy projekt historyczny bohaterOn. Koordynatorem działania była Beata Rubaszewska.
W ramach poznawania historii o powstaniu Warszawskim odbył się konkurs ph: Kartka dla powstańca.
Jego cele to upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego, podniesienie poziomu wiedzy i świadomości uczniów na temat Powstania Warszawskiego oraz promocja patriotycznych postaw i historii Polski XX wieku.
Konkurs adresowany był do uczniów klas 5-8 Szkoły Podstawowej nr 7 im. Jana Pawła II w Oleśnicy. Zadanie konkursowe polegało na wykonaniu kartki pocztowej uwzględniającej motywy narodowe i regionalne, oraz umieszczenie na niej słów będących uhonorowaniem powstańczych, heroicznych czynów. Na odwrocie należało umieścić życzenia dla powstańca.
Łącznie na konkurs wpłynęło trzydzieści dziewięć prac. Jury zebrało się 26 października w składzie:
Beata Rubaszewska - przewodniczący, Małgorzata Czapliga - Maciąg , Barbara Zdyb, Anna Kołodrubiec.
Mimo, że zadanie nie należało do najłatwiejszych postanowiono przyznać:
Pierwsze miejsce : Wojciech Pyciarz, Frączyk Ksawery, Maciej Świtoń
Drugie miejsce: Enrique Jędryczko, Żak Dorian, Piętka Zuzanna
Trzecie miejsce: Żak Weronika, Wilkuszewski Łukasz, Romek Mamiński
Wszystkim gorąco gratulujemy.

Opis zdjęć.

Zdjęcie 1

Pomnik Małego Powstańca, nad nim napis: cześć i chwała bohaterom, obok znal Polski walczącej, a poniżej godło i zespół taneczny

Zdjęcie 2

Na środku na tle fragmentu ceglanej ściany znak Polski walczącej, po bokach kwiat  orgiami z barw biało - czerwonych. U góry napis : chwała bohaterom, a po prawej stronie godło Oleśnicy

Zdjęcie 3

Całość strony to obraz - portret starszego pana - powstańca na tle flagi biało - czerwonej i znaku Polski walczącej

Zdjęcie 4

Znak Polski walczącej wykonany z czerwonych guzików na tle białego koronkowego materiału.

Poniżej galeria prac.