Strona główna/Aktualności/Nowi radni w szkole

Nowi radni w szkole

1 Października 2023

Młodzieżowa Rada Miasta Oleśnicy skupia w swoich szeregach grupę młodych ludzi z jedenastu oleśnickich szkół podstawowych i ponadpodstawowych wybranych przez swoich rówieśników w demokratycznych wyborach. MRM została powołana 29 września 2009r decyzją Rady Miasta Oleśnicy uchwałą nr XXXVII/229/2009 (trzydzieści siedem łamane przez 229 łamane przez 2009).
W minionym tygodniu uczniowie Szkoły Podstawowej nr 7 mieli możliwość posmakować , czym są wybory. Oddali głos na swoich przedstawicieli do Młodzieżowej Rady Miasta Oleśnicy. Kandydowały cztery osoby. Każdy kandydat zdobył odpowiednią listę poparcia jako kandydat i przygotował profesjonalną kampanię wyborczą.
Ostatecznie można było wybrać tylko dwóch radnych. Zgodnie ze statutem liczba radnych wybieranych w poszczególnych Okręgach Wyborczych uzależniona jest od liczby uczniów danej szkoły (w przypadku szkół podstawowych bierze się pod uwagę liczbę uczniów w drugim etapie kształcenia):
1) do 200 uczniów - wybierany jest 1 Radny,
2) od 201 do 300 uczniów - wybieranych jest 2 Radnych,
3) od 301 do 550 uczniów - wybieranych jest 3 Radnych,
4) powyżej 550 uczniów - wybieranych jest 4 Radnych.
Tak więc zwycięstwo przypadło: Martynie Schmidt i Karolowi Wójcidze. Przed nimi ciężka , ale i pełna satysfakcji praca. Pracując jako radni wezmą odpowiedzialność za społeczność lokalną, nauczą się samodzielności i zasad funkcjonowania samorządu. Społeczność szkoły gratuluje i życzy sukcesów.

zdjęcie: nowi radni : chłopiec i dziewczynka siedzą obok siebie i są uśmiechnięci

Zdjęcie radnych