Strona główna/Aktualności/Ogólnopolski Projekt Czytelniczy „Mała książka - (..)

Ogólnopolski Projekt Czytelniczy „Mała książka - wielki człowiek”

27 Lutego 2022

Nasza szkoła kolejny rok bierze udział w kampanii czytelniczej adresowanej do uczniów klas pierwszych i ich rodziców - „Mała książka - wielki człowiek”.
Uroczyste zajęcia dla klasy 1A i klasy 1B odbyły się w bibliotece szkolnej 24 lutego br. Każdy uczeń otrzymał wyprawkę czytelniczą w skład których wchodzą: książka „Pierwsze abecadło”, broszura informacyjna dla rodziców i opiekunów „Książką połączeni, czyli uczymy się czytać razem”, kreatywny alfabet oraz dyplom czytelnika.
Uczniowie w czasie wizyty w bibliotece mogli obejrzeć wystawę książek dla najmłodszych czytelników oraz prezentację multimedialną „Warto czytać”. Spotkanie było też świetną okazją, żeby porozmawiać o zaletach czytania, poznać biblioteczne bestsellery i wypożyczyć książki do domu.
Projekt „Mała książka - wielki człowiek” realizowany jest ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, pod honorowym patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej oraz Rzecznika Praw Dziecka.

Małgorzata Pochopień

Poniżej galeria zdjęć.