Strona główna/Aktualności/Oleśnicka „Siódemka” na spotkaniu Rodziny Szkół im. (..)

Oleśnicka „Siódemka” na spotkaniu Rodziny Szkół im. Armii Krajowej

25 Października 2021

20 października 2021 r. w Sali Kolumnowej im. Jerzego Woźniaka w Urzędzie Wojewódzkim odbyła się konferencja Dolnośląskiej Rodziny Szkół im. Armii Krajowej i Bohaterów AK zorganizowana przez przewodniczącą Rodziny Szkół im. AK, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 7 w Oleśnicy Dorotę Rasałę - Świtoń oraz przez pracowników Oddziałowego Biura Upamiętniania Walk i Męczeństwa IPN we Wrocławiu Sylwię Krzyżanowską oraz Wojciecha Trębacza.
Podczas spotkania nastąpiło uroczyste włączenie do Rodziny Szkół im. AK kolejnego członka - Klub Historyczny im. Armii Krajowej działający przy Szkole Podstawowej im. Bolesława Chrobrego w Żórawinie. Jest to siedemnasta placówka oświatowa, która zasiliła szeregi istniejącej 15 lat AK-wskiej Rodziny.
W części roboczej konferencji uczestnicy wysłuchali sprawozdania przewodniczącej D. Rasały - Świtoń z działalności Rodziny Szkół oraz wypracowano plan pracy. W bieżącym roku szkolnym zastanawiać będziemy się nad fenomenem Armii Krajowej. Spotkanie zakończyło się wypracowaniem nowych propozycji, których głównym celem będzie „odkodowanie” Armii Krajowej przez uczniów szkół z rodziny.

Poniżej galeria zdjęć.