Strona główna/Aktualności/Pasowanie na czytelnika biblioteki szkolnej.

Pasowanie na czytelnika biblioteki szkolnej.

22 Lutego 2021

„Wszyscy chcemy, aby nasze dzieci„Wszyscy chcemy, aby nasze dzieciWyrosły na mądrych, dobrych i szczęśliwych ludzi.Jest na to sposób - czytajmy dzieciom!”
Pasowanie na czytelnika biblioteki szkolnej.
       Dnia 17 lutego br. do naszej szkolnej biblioteki zostały zaproszone dzieci z grupy 0A oraz z grupy 0B. Po zapoznaniu się z biblioteką i jej zbiorami oraz sympatycznej pogadance o książkach i ich szanowaniu, dzieci zostały przez Panią Dyrektor Małgorzatę Czapigę-Maciąg uroczyście pasowane na  czytelnika biblioteki szkolnej. Każdy otrzymał na pamiątkę dyplom oraz zakładkę do książki.  Najmłodsi czytelnicy po raz pierwszy samodzielnie wypożyczyli do domu pięknie wydane baśnie, opowiadania i bajki.Do wszystkich  rodziców został w tym dniu wysłany  list zachęcający do głośnego czytania swoim pociechom.
A my w ramach kampanii „Cała Polska czyta dzieciom” prosimy dorosłych „Czytaj dziecku 20 minut  dziennie. Codziennie!” i zapraszamy  dzieci do naszej biblioteki.
 Uroczystość przygotowały:Małgorzata Czapiga-Maciąg i Małgorzata Pochopień