Fundusze Europejskie
Strona główna/Aktualności/Projekt czytelniczy „Mała książka - wielki (..)

Projekt czytelniczy „Mała książka - wielki człowiek”.

22 Lutego 2021

Nasza szkoła bierze udział w kampanii czytelniczej adresowanej w tym roku szkolnym po raz pierwszy do uczniów klas pierwszych i ich rodziców.
Za sprawą przygotowanej specjalnie dla dzieci książki chcemy zaprosić pierwszoklasistów do odbycia niezwykłej przygody, jaką jest umiejętność rozpoznawania liter, składania ich w wyrazy i zdania, a w końcu przyjemność czerpana z lektury - tej czytanej przy wsparciu najbliższych, jak i tej odkrywanej samodzielnie.
                        Uroczyste zajęcia odbyły się w bibliotece szkolnej 3 lutego br.
Każdy uczeń otrzymał od Pani Dyrektor Małgorzaty Czapigi-Maciąg wyprawkę czytelniczą w skład których wchodzą: książka „Pierwsze abecadło”, broszura informacyjna dla rodziców i opiekunów „Książką połączeni, czyli uczymy się czytać razem” oraz kreatywny alfabet.
Uczniowie w czasie wizyty w bibliotece mieli także okazję obejrzeć wystawę książek dla najmłodszych czytelników, prezentację multimedialną „Warto czytać”. Była to też okazja, żeby porozmawiać o zaletach czytania, poznać biblioteczne bestsellery i na zakończenie spotkania samodzielnie wypożyczyć książki do domu.
Projekt „Mała książka - wielki człowiek” realizowany jest ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, pod honorowym patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej oraz Rzecznika Praw Dziecka.

Zajęcia przygotowały:
Małgorzata Czapiga-Maciąg i Małgorzata Pochopień

do góry