14 Października 2020

Za kilka dni będziemy obchodzić 42. rocznicę wyboru Karola Wojtyły na Papieża. Z tej okazji co roku organizowaliśmy Święto Szkoły. Ze względu na sytuację epidemiologiczną musieliśmy zrezygnować z dotychczasowych planów.

Zadbamy jednak  o upamiętnienie Papieża Polaka w Szkole Podstawowej nr 7 noszącej imię  Wielkiego Polaka. Podczas najbliższych kilku dni  uczniowie będą poznawali i utrwalali wizerunek Jana Pawła II, poznawali jego życie oraz nauczanie. Oto co się będzie działo:

• Kolorowanki dla młodszych -kolorowanie wydruku sylwetki Jana Pawła II.
  • Zredagowanie komiksu pt. "Co robił Karol Wojtyła, gdy był kilkuletnim/ kilkunastoletnim uczniem tak jak My."
  • Papieska flaga - klejenie z papieru, a następnie dekoracja sal lekcyjnych.
  • Krzyżówki dotyczące życia Jana Pawła II.
  • Wspólne śpiewanie piosenek o Papieżu i dla Papieża.
  • Na mapie świata zaznaczanie miejsc pielgrzymek Jana Pawła II.
  • Prezentacja multimedialna o nauczaniu Jana Pawła II.
  • Papieskie kremówki dla uczniów każdej klasy przygotowane przez „Zdrowik”
  • W holu szkoły można obejrzeć wystawę opracowaną w Centrum Myśłi Jana Pawła II # narodziny.

W dniu 18 października 2020r. o godz. 11.00 w Bazylice Mniejszej w Oleśnicy zostanie odprawiona msza święta w intencji społeczności Szkoły Podstawowej nr 7 im. Jana Pawła II w Oleśnicy.

Zespołu ds. Patrona Szkoły.