Fundusze Europejskie
Strona główna/Aktualności/Prelekcja w ramach projektu ,,Zdrowa szkoła”

Prelekcja w ramach projektu ,,Zdrowa szkoła”

11 Października 2020

W dniu 24 września 2020r. odbyło się spotkani rodziców uczniów klas zerowych z doradcą żywieniowym. Zostały na nim poruszone najważniejsze tematy związane ze zdrowym stylem życia i zdrowym odżywianiem dzieci w wieku szkolnym.
Prelegentka przedstawiła zalecenia dietetyków, najnowsze badania, zwróciła szczególną uwagę na normy spożycia cukru dla dzieci. Została przygotowana specjalna tablica, na której rodzice mogli zobaczyć jakie ilości cukru znajdują się w napojach i sokach , wodzie smakowej - tak chętnie spożywanych przez dzieci.
Doradca żywieniowy przedstawiła przepisy na zdrowe potrawy i ich zalety dla młodych, rozwijających się organizmów zachęcając równocześnie rodziców do komponowania pełnowartościowych jadłospisów. Rodzice dowiedzieli się o aplikacji Zdrowe Zakupy, która jest dużym ułatwieniem w dokonywaniu przemyślanych i odpowiedzialnych wyborów podczas zakupów artykułów spożywczych. Uczulała rodziców aby dzieci nie spożywały napojów, batonów, słodyczy, chipsów, chrupek. Podczas prezentacji multimedialnej została przedstawiona Piramida Zdrowego Żywienia i Stylu Życia wraz z 10 zasadami , które są prostym, krótkim i zwięzłym sposobem przedstawienia zasad prawidłowego żywienia i najważniejszych elementów stylu życia, a ich realizacja daje szanse na prawidłowy rozwój, sprawność intelektualną i fizyczną oraz długie życie w zdrowiu.
Rodzice uważnie słuchali wypowiedzi doradcy żywieniowego, zadawali pytania.
Warto uświadomić sobie i dziecku, że ,,Jesteś tym co jesz”

piramida
Alicja Mostek

do góry