Strona główna/Aktualności/Siódemka walczy z hałasem

Siódemka walczy z hałasem

14 Września 2021

W czerwcu z okazji Dni Promocji Zdrowia realizowaliśmy w naszej szkole projekt „Hałas niszczy zdrowie”. W bieżącym roku szkolnym kontynuujemy działania związane z walką z hałasem. Chcemy wyrobić wśród dzieci nawyk spokojnej komunikacji, bo hałas źle wpływa na koncentrację i zdolność zapamiętywania. Zmiany rozpoczęliśmy od wyciszenia dzwonków w budynku ,w którym uczą się uczniowie klas I-IV. Do tej pory dźwięk dzwonka był tak pobudzający, że uczniowie z krzykiem wybiegali na przerwę, chcemy żeby odbywało się to w spokoju.
Drugim krokiem jaki podjęliśmy w walce z hałasem jest zamontowanie tzw. elektronicznych uszu, które sygnalizują natężenie nadmiernego hałasu i pomagają w wyciszeniu uczniów. Gdy poziom hałasu przekroczy dopuszczalny próg, uruchamia się czerwona sygnalizacja. Te urządzenia zostały zamontowane na korytarzu szkolnym i w świetlicy. Dziękujemy Radzie Rodziców za dofinansowanie tego przedsięwzięcia. Uczniowie lepiej funkcjonują dbając o odpowiednio niski poziom hałasu, są uważni i poprawia się ich koncentracja.
Małgorzata Smolak

Poniżej dwa zdjęcia urządzenia do pomiaru hałasu.