Strona główna/Aktualności/Spotkanie autorskie z pisarzem Marcinem Pałaszem

Spotkanie autorskie z pisarzem Marcinem Pałaszem

5 Października 2022

Marcin Pałasz 5 października 2022 roku przyjechał na spotkanie autorskie do oleśnickiej biblioteki publicznej. Z naszej szkoły wzięła w nim udział klasa 3B.
Pisarz jest laureatem Ogólnopolskiej Nagrody Literackiej im. Kornela Makuszyńskiego oraz dwukrotnego wyróżnienia w tym konkursie.
Autor ulubionej przez dzieci serii o przygodach psa Elfa, karierę pisarską zaczął przypadkiem w roku 2004. Jego pierwsza książka „Opowieści z Krainy Potworów” - napisana dla chrześniaka Krzysia, za namową przyjaciela trafiła do wydawnictwa „Nasza Księgarnia”.
Sam o sobie mówi: "Z zawodu pisarz i optymista", a motto jego pracy brzmi "Słowa niosą uśmiech". Jest wielkim miłośnikiem zwierząt.
Dzięki wielu zadawanym pytaniom mogliśmy się dowiedzieć, że dla Marcina Pałasza w życiu ważne jest : jego pies Elf. Przyjaciele. Szczerość. Satysfakcja z wykonywanej pracy. I radość, którą można podarować innym.
Małgorzata Pochopień

Poniżej galeria zdjęć.