Strona główna/Aktualności/Światowy Dzień Jabłka

Światowy Dzień Jabłka

5 Października 2022

Nasz szkoła w środę -28.09.2022r obchodziła Światowy Dzień Jabłka. Celem tego święta jest popularyzowanie zalet tego owocu. A jest ich mnóstwo, jak choćby wartości odżywcze. Jabłko to źródło witaminy C,B1, B2,B3, B5, β-karotenu, likopenu i wielu innych, minerałów (m.in. żelazo, potas, cynk) czy błonnika roślinnego.

Cała społeczność szkolna bardzo aktywnie włączyła się w świętowanie. W bibliotece szkolnej powstała wystawa tematyczna, na zięciach logopedycznych dzieci wykonywały ćwiczenia z jabłkami, podczas pobytu w świetlicy szkolnej mogły samodzielnie zrobić kisiel z jabłkami. W klasach powstawały przepiękne prace plastyczne związane z tematem jabłek, było słuchanie popularnych piosenek o jabłkach, rozwiązywanie quizów, konkurs na najdłuższą obierkę,przedstawienie szerokiej wiedzy na temat jabłka. Nauczyciele w trakcie pogadanek przybliżyli wartości zdrowotne tego owocu. Uczniowie mogli skosztować soku jabłkowego wykonanego na zajęciach oraz wypieków na bazie jabłek. To oczywiście zadziało się dzięki pomocy rodziców.

Dzień Jabłka zakończył jabłkowy akcent- dzieci zostały poczęstowane przepięknymi zdrowymi jabłkami. Mamy nadzieję, że taki „tematyczny dzień” w szkole: zabawy, zajęcia, pogadanki zachęci dzieci do sięgania po owoce i posłuży promocji zdrowego stylu życia.
DZIEŃ JABŁKOWY zaliczamy do bardzo udanych i zachęcamy wszystkich do jedzenia jabłek, bo to źródło zdrowia i witamin.
Pamiętajmy:
„Jedno jabłko dziennie trzyma lekarza z daleka ode mnie”

Alicja Mostek, Marta Szachniewicz, Justyna Pietroń

Poniżej galerie zdjęć.