Strona główna/Aktualności/Sprzątamy dla Polski

Sprzątamy dla Polski

24 Kwietnia 2022

Wydarzenie organizowane przez Stowarzyszenie "Dla Polski" zostało objęte honorowym patronatem Prezesa Rady Ministrów, Ministra Edukacji i Nauki, Pełnomocnika Rządu ds. Polityki Młodzieżowej, Pełnomocnika Rządu ds. Odnawialnych Źródeł Energii, Pełnomocnika Premiera ds. programu "Czyste Powietrze", PGW "Wody Polskie", Fundacji Grupy PKP, Generalnej Dyrekcji Lasów Państwowych oraz Rady Dialogu z Młodym Pokoleniem. Akcja polega na grupowym sprzątaniu naszej najbliższej okolicy. Ma na celu promowanie postawy odpowiedzialności, patriotyzmu i dbania o ekologię.
Do wspólnego udziału w akcji zaprosił nas sekretarz stanu w kancelarii Prezesa Rady Ministrów do spraw cyfryzacji, pan Janusz Cieszyński.
Radni Młodzieżowej Rady Miasta Oleśnica działający przy Szkole Podstawowej nr 7 zachęcili do udziału w akcji uczniów klas młodszych i starszych naszej szkoły.
Zapytaliśmy Andrzeja marca, przewodniczącego Szkoły Podstawowej nr 7 i członka komisji do spraw ekologii MRM dlaczego warto brać udział w tego typu akcjach. Oto co odpowiedział:
Takie akcje to symboliczny gest w kierunku ojczyzny wszystkich ludzi jaką jest ziemia. Uświadamiają one w jak bardzo zanieczyszczonym świecie żyjemy i uwrażliwiają nas na ten problem. Promują one również postawy proekologiczne. Jest to też okazja do posprzątania naszej najbliższej okolicy, czyniąc ją przy tym czystszą i bardziej przyjazną, zarówno dla nas, jak i dla środowiska. Niestety, efekt takich działań jest chwilowy, ze względu na wciąż małą świadomość społeczeństwa w tym zakresie i mimo dostępnych praktycznie na każdym kroku koszy, ludzie nadal rzucają śmieci na ziemię, a niekiedy nawet do wody. Dlatego ważne jest, aby nie kończyć na dzisiejszym dniu. Wszyscy i każdy z osobna jest odpowiedzialny za naszą planetę, dlatego powinniśmy dbać o nią każdego dnia i pamiętać, że nie jest ona tylko naszym domem.