Strona główna/Aktualności/Wizytówka naszego zdolnego ucznia

Wizytówka naszego zdolnego ucznia

20 Kwietnia 2022

Uczeń naszej szkoły - Andrzej Marzec - zdobywa uczniowskie laury. W tegorocznej edycji konkursów przedmiotowych „zDolny Ślązak” zdobył aż dwa tytuły. Został on laureatem konkursu z chemii oraz finalistą konkursu z języka polskiego. Aby zakwalifikować się do finału musiał uprzednio stawić czoła zadaniom na etapach szkolnym i powiatowym. Andrzej okazał się lepszy od około 5 tyś. uczestników z całego województwa z chemii oraz od niespełna 10tyś z języka polskiego. Konkurs chemiczny składał się zarówno z zadań praktycznych, jak i laboratoryjnych, na języku polskim należało zinterpretować oraz zanalizować podane teksty kultury i napisać wypowiedź argumentacyjną.

Na przestrzeni ostatnich lat brał również udział w wielu innych konkursach, w których nierzadko zajmował wysokie miejsca. Jest m.in. finalistą wojewódzkiego konkursu wiedzy o Armii Krajowej laureatem powiatowego konkursu historycznego: O POLSKĘ NIEPODLEGŁĄ. OPOZYCJA DEMOKRATYCZNA W POLSCE W LATACH 1980-1989, laureatem powiatowego konkursu piosenki obcojęzycznej oraz laureatem powiatowego konkursu wiedzy religijnej.

Lubi również działać społecznie jest wiceprzewodniczącym Młodzieżowej Rady Miasta Oleśnica oraz przewodniczącym Samorządu Uczniowskiego w szkole. Angażuje się w liczne akcje na terenie swojej szkoły i miasta. Interesują go zagadnienia związane z chemią i filozofią. W czasie wolnym lubi czytać książki, poezję, oraz słuchać muzyki.

Zdjęcie ucznia