Strona główna/Aktualności/Szkoła podstawowa nr. 7 w Oleśnicy, wygrała mobilną (..)

Szkoła podstawowa nr. 7 w Oleśnicy, wygrała mobilną pracownię w ogólnopolskim konkursie „Pracownia Kompetencji Cyfrowych”

27 Września 2023

Wspaniała wiadomość!!!
Warto się angażować i pracować do końca roku szkolnego!!
Pod koniec ubiegłego roku szkolnego w czerwcu - tuż przed wakacjami nasza szkoła wzięła udział w konkursie „Pracownie Kompetencji Cyfrowych” organizowanym przez NASK - operatora Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej (OSE) wraz z Ministerstwem Cyfryzacji.
Uczestnicy konkursu mogli startować w trzech kategoriach wiekowych, a dla każdej z nich przygotowano inne zadanie. Wspólnym motywem było zrealizowanie wskazanego kursu e-learningowego dotyczącego bezpieczeństwa w sieci przez jak największą liczbę uczniów, a następnie przygotowanie pracy w oparciu o zdobytą wiedzę.

Nasza szkoła wzięła udział w 2 zadaniach:
Zadaniu w którym zwyciężyliśmy w grupie wiekowej klas 4 - 6 to realizacja kursu „Przygody Profesora i N@tki, czyli jak mądrze korzystać z internetu”, pt. „Uprzejmy internauta”. Przygotowaliśmy plakaty z hasłem promocyjnym na temat właściwego zachowania w sieci, czyli netykiety.
Dzięki zaangażowaniu i pracy uczniów: Zuzanny Głowackiej, Dominika Rachwał - Babiarz, Jakuba Rataja, Jakuba Hoszowskiego oraz nauczycielki Małgorzaty Owczarczak zwyciężyliśmy.
Nasza szkoła wzbogaci się o kolejną mobilną pracownię komputerową wyposażoną w 16 laptopów wraz z przenośną szafą, oprogramowaniem ułatwiającym pracę z uczniami oraz interaktywnym monitorem.
Uczniom i Nauczycielce p. Małgorzacie Owczarczak serdecznie gratulujemy.