Strona główna/Aktualności/Uczeń Szkoły Podstawowej nr 7 z wizytą w Parlamencie (..)

Uczeń Szkoły Podstawowej nr 7 z wizytą w Parlamencie Europejskim

23 Września 2023

Kolejny uczeń naszej szkoły - radny Młodzieżowej Rady Miasta Oleśnicy miał możliwość odwiedzić Parlament Europejski w Brukselii. Wraz z opiekun Beatą Rubaszewską Szymon Dąbski uczestniczył w wyjeździe studyjnym na zaproszenie europosła Jarosława Dudę.
Obok zwiedzania Parlamentu Europejskiego poznaliśmy historie Brugii. Uczestnicy zwiedzili starówkę, najlepiej zachowanego w Belgii średniowiecznego miasteczka. Zobaczyliśmy m.in. położony na wyspie zabytkowy klasztor Benedyktynek - Beginaż z 1245 r, szpital św. Jana z 1188r, kościół Najświętszej Marii Panny z najwyższa ceglaną wieżą w Europie. Spacerując zobaczyliśmy również gotycki , najstarszy w Belgii ratusz, oraz renesansową kancelarię miejska z 1535r.
Głównym naszym celem było poznanie historii Unii Europejskiej i funkcjonowania Parlamentu Europejskiego. Stało się to możliwe m.in. dzięki wizycie w Parlamentarium i spotkaniu z Europosłem J. Dudą.
Zwiedziliśmy także „stolicę Europy” - Brukselę, a w niej m.in. Grand Place - najwspanialszy plac w Europie, Park Brukselski oraz Dom Króla.
Wyjazd był wspaniałą lekcją i pełen niezapomnianych wrażeń, za co gorąco dziękujemy organizatorom.

Poniżej galeria zdjęć z wyjazdu.