Strona główna/Aktualności/Szkolne Dni Promocji Zdrowia „Wracamy do formy”

Szkolne Dni Promocji Zdrowia „Wracamy do formy”

24 Czerwca 2022

W ostatnim tygodniu nauki w ramach Szkolnych Dni Promocji Zdrowia realizowaliśmy projekt „Wracamy do formy” .Główne cele jakie sobie założyliśmy to:
-promowanie zdrowego żywienia
-ukazywanie wartości zdrowia jako potencjału, którym uczeń dysponuje
-uświadomienie wpływu zdrowego odżywiania na rozwój fizyczny i psychiczny
-promowanie aktywności fizycznej w szkole i poza szkołą
-podniesienie wiedzy i umiejętności w zakresie udzielania pierwszej pomocy
-integracja środowiska szkolnego
- kształtowanie postaw odpowiedzialności za własne zdrowie
-ukazywanie zagrożeń jakie niosą z sobą uzależnienia
Wszystkie cele osiągnęliśmy poprzez realizację następujących zadań:
1.Lekcje zdrowego żywienia przeprowadzone przez Panią Alicję Mostek, która jest dietetyczką. Uczniowie zostali zapoznani z zawartością cukru w ich ulubionych przekąskach i napojach.
2. Pokaz ratownictwa i ćwiczenia praktyczne przeprowadzone dla naszych uczniów przez zespół ratowników Akademii Małego Ratownika GKN Driveline Polska.
3. Przygotowanie i spożywanie zdrowych śniadań w klasie lub podczas pikniku na świeżym powietrzu.
4.Bicie rekordów klasowych w skokach przez kabel.
5. Przeprowadzenie turnieju piłki nożnej na podłodze interaktywnej „Bawmy się-piłka w grze”.
6. Prelekcje przeprowadzone przez Panią Annę Górną z Sanepidu na temat chorób odkleszczowych, bąblowicy, chorób brudnych rąk i zagadnień z obszaru profilaktyki uzależnień (papierosy, e-papierosy, dopalacze)
7.Wykonanie plakatu „Mój plan na zdrowy dzień”.
Wyruszamy na wakacje wyposażeni w wiedzę jak dbać o swoje zdrowie i wrócić do formy po pandemii.
Zespół ds. Zdrowej Szkoły

Poniżej galeria zdjęć.