Strona główna/Aktualności/Zakończenie projektu: Katyń - pamiętamy: Oleśnickie (..)

Zakończenie projektu: Katyń - pamiętamy: Oleśnickie Dęby Pamięci

17 Kwietnia 2021

Dzisiaj zakończyliśmy realizację tygodniowego projektu mającego na celu upamiętnienie 13 kwietnia - Dnia Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej i krzewienie wiedzy i pamięci o pomordowanych Polakach w czasie zbrodni katyńskiej. Jej organizatorem była klasa 6c z wychowawcą.
Przeprowadziliśmy zajęcia na podstawie materiałów opracowanych przez nauczyciela i uczniów klasy 6c na temat:
- zbrodni katyńskiej
- historii oleśnickich dębów pamięci i bohaterów, którym są poświęcone
Lekcje odbyły się we wszystkich klasach 4-8 z wykorzystaniem m.in.:
- prezentacji :
a. na temat Katynia autorstwa Hani, Adama, Ewy Marchewki
b. wspomnień o oleśnickich dębach katyńskich i ich bohaterach, m.in. „Miłość tęsknotą pisana : losy Leopolda Fijałek po wybuchu II wojny światowej „
- wykład,
- wykreślani, krzyżówki, gry autorstwa Doriana, Szymona, Ewy .
Najbardziej emocjonującym etapem projektu był konkurs dla uczniów Szkoły Podstawowej nr 7 w Oleśnicy: Katyń - pamiętamy: Oleśnickie Dęby Pamięci.
Naszym celem było upowszechnianie wiedzy o Zbrodni Katyńskiej oraz jej Ofiarach w dostępny i atrakcyjny sposób dla młodego twórcy i odbiorcy, przywracanie pamięci o Ofiarach Zbrodni w Katyniu, Charkowie, Twerze, Bykowni i kształtowanie postaw patriotycznych poprzez upamiętnianie i poszerzanie wiedzy o Zbrodni Katyńskiej.
Zadaniem uczestnika konkursu było wykonanie zdjęcia jednej z tabliczek pamięci ofiar katyńskich znajdujących się w Parku przy ul. Klonowej i dołączenie informacji o osobie upamiętnionej. W konkursie wzięło udział 57 uczniów klas 4-8.
I miejsce: Miazek Juliusz z klasy 8b
II miejsce: Świątkowski Fabian z klasy 8a i Mamiński Roman z klasy 4a
III miejsce: Świątek Kinga z klasy 8a
Wyróżnienie dla:
Duchnik Mikołaj z klasy 7c
Żak Doriann z klasy 6c
Szymon Sadłowski z klasy 6c
Śpiewak Artur z klasy 6a
Wysocka Zuzanna z klasy 5b
Jędryczko Enrique z klasy 5b
Jarosz Łukasz z klasy 5a
Kobak Maria z klasy 4b
Sadłowska Beata z klasy 4a

Dziękuję za udział a laureatom gratulujemy.
Klasa 6c z wychowawcą.