Strona główna/Aktualności/Daliśmy trochę szczęścia tym, którzy potrzebują go (..)

Daliśmy trochę szczęścia tym, którzy potrzebują go najbardziej… do końca razem.

17 Kwietnia 2021

Pandemia odbiera nieuleczalnie chorym dzieciom możliwość przebywania w szpitalu z najbliższymi. Z pomocą przychodzi hospicjum. Hospicjum domowe pozwala rodzicom i ich nieuleczalnie chorym dzieciom prowadzić leczenie w warunkach domowych w otoczeniu rodzeństwa i rodziny z najbliższymi spełniają swoje ostatnie marzenia. W obecnej sytuacji, każda pomoc jest szczególnie cenna. Społeczność naszej szkoły: uczniowie, rodzice i nauczyciele po raz kolejny uczestniczyli w akcji charytatywnej na rzecz Hospicjum domowego Fundacji Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci. W dniach od 18.03. 2021 r. do 19.03.2021 r. zorganizowany został Świąteczny Kiermasz Charytatywny. Podczas kiermaszu sprzedawane były kartki świąteczne i gipsowe aniołki wykonane przez uczestników Warsztatu Terapii Zajęciowej Caritas Archidiecezji Wrocławskiej w Dobroszycach i przekazane naszej szkole w ramach współpracy oraz stroiki świąteczne wykonane przez uczestników Rodzinnego Konkursu Wielkanocnego. Dzięki ogromnemu zaangażowaniu dzieci, rodziców i nauczycieli w ciągu dwóch dni sprzedano wszystkie kartki, stroiki i aniołki. Udało się zebrać dużą kwotę 1451,3 zł, przerosła ona nasze oczekiwania. Potwierdziła, że uczenie dzieci empatii, otwartości na potrzeby innych i niesienie bezinteresownej pomocy sprawdziło się w konkretnym działaniu. Jesteśmy dumni z naszych uczniów. Dziękujemy Wszystkim, którzy widzą potrzebę pomagania, poparli nasze działanie, przez włączenie się w akcję charytatywną na rzecz pomocy nieuleczalnie chorym dzieciom.
Na wyróżnienie zasługuje inicjatywa uczniów z kl. III b. Ze sprzedaży samodzielnie wykonanych bransoletek uzyskali 198,7 zł. Największą aktywnością wykazała się Liliana Spikowska.

Zespół Wolontariatu