Strona główna/Dla Rodziców/Projekt CMI - programowanie w praktyce

Projekt CMI - programowanie w praktyce

4 Lutego 2020

Szkoła Podstawowa nr 7 w Oleśnicy dzięki projektowi CMI prowadzonego przez Małgorzatę Owczarczak na kółku informatycznym wykorzystuje otrzymane edukacyjne zestawy robotów Mekeblock.

Są to uniwersalne roboty pozwalające na jednoczesne zapoznanie się z zagadnieniami robotyki, elektroniki i programowania.

Nie od dziś wiadomo, że najlepszą metodą rozwijania wiedzy i umiejętności jest nauka przez zabawę. Takie podejście szczególnie dobrze sprawdza się w przypadku nowoczesnych technologii, które – choć u ich podstaw leży fizyka, matematyka i szereg zawiłości teoretycznych z innych dziedzin – w rzeczywistości mogą dostarczać mnóstwo frajdy.

Uczniowie podczas zajęć wspaniale bawili się a jednocześnie zdobywali soje pierwsze szlify w dziedzinie konstruowania i programowania robotów.

Opracowała Małgorzata Owczarczak z klasą 8a