Fundusze Europejskie
Strona główna/Aktualności/ Razem na Święta - 2020

Razem na Święta - 2020

22 Grudnia 2020

„Razem na Święta” to akcja MEN i Szkoły Podstawowej nr.7 w Oleśnicy, w której zachęcamy uczniów, nauczycieli i rodziców do niesienia pomocy innym. Chcemy, aby działania wolontariatu realizowane w naszej szkole zostały wzmocnione w okresie przedświątecznym. Szczególnie wiele osób czeka na pomoc i wsparcie właśnie przed świętami. Święta Bożego Narodzenia to szczególny czas, kiedy możemy nieść pomoc osobom potrzebującym. W tym świątecznym okresie wiele osób czeka na nasze wsparcie i zwykłe gesty życzliwości.
Zależy nam w naszej szkole na budowaniu wspólnoty-wolontariatu oraz kształtowaniu poczucia odpowiedzialności za drugą osobę. Ze względu na stan epidemii działania realizowane w ramach akcji „Razem na Święta” powinny mieć bezpieczny i odpowiedzialny charakter. Ważne jest zachowanie dystansu społecznego oraz postępowanie zgodnie z wytycznymi sanitarnymi.
W ramach akcji „Razem na Święta” klasa 6b z wychowawcą przygotowała pomoc dla Domu Dziecka w Bierutowie. Zostało zebranych sporo rzeczy dla dzieci: torba kosmetyków,3 duże proszki do prania, ok. 10 dużych płynów do płukania, kilkanaście kocyków, ręczników, torba słodyczy, trochę pomocy biurowych, kredki, zabawki, kapy na łóżka, bielizna, skarpetki, plecaki, kubki, sztućce, itp. Dziękujemy za pomoc.
Również w ramach akcji pomocy przedświątecznej zorganizowano zbiórkę darów dla schroniska dla zwierząt . Klasa 8a wraz z wychowawcą zaprosiła uczniów klas 0-8 Szkoły Podstawowej nr 7 w Oleśnicy do wzięcia udziału w akcji pomocy dla zwierząt przebywających w ośrodku adaptacyjnym „ Przytul Pyska” w Boguszycach. W ramach akcji zebrano: koce, ręczniki, dywaniki łazienkowe, pościel, smycze, obroże, legowiska dla zwierząt ,mokrą karmę i środki czystości. Bardzo dziękujemy za pomoc dla naszych czworonożnych przyjaciół.
Przygotowano również pomoc podopiecznym Zespołu Placówek Specjalnych w Oleśnicy. Kilkanaście najbardziej potrzebujących osób napisało listy do św. Mikołaja ze swoimi marzeniami. Były one całkowicie do spełnienia. Zebrano m.in. zabawkowe przybory kuchenne, figurkę dinozaura, lalkę z akcesoriami do przebierania i czesania, lalki, kredki, aparat fotograficzny, buty, piłki oraz kosmetyki. Dziękujemy za pomoc.
Klasa 0b wraz z wychowawcą zorganizowała pomoc potrzebującej rodzinie w ramach akcji Szlachetna paczka. Zebrano ubrania, środki czystości, środki spożywcze, kosmetyki, środki czystości, pościel, koc i kuchenkę mikrofalową. Bardzo dziękujemy za pomoc i wsparcie dla rodziny.
W naszej szkole nadal organizujemy zbiórkę nakrętek. Dzięki tej akcji osoby niepełnosprawne i chore, które są w hospicjach otrzymają pomoc i wsparcie finansowe.
„Zostanie po nas nie to, co zgromadziliśmy, ale to cośmy dali” G. Chandry
Dziękujemy za pomoc. Warto być dobrym i warto pomagać. Bądźmy Razem na Święta!
Anna Cetera

do góry