Strona główna/Aktualności/ V Powiatowy konkurs informatyczny  od algorytmu do (..)

V Powiatowy konkurs informatyczny  od algorytmu do programu komputerowego

15 Lutego 2021

V POWIATOWY KONKURS INFORMATYCZNY

OD ALGORYTMU DO PROGRAMU KOMPUTEROWEGO

dla uczniów kl. VII-VIII szkół podstawowych

11.03.2021 r.

ORGANIZATOR:

Powiatowe Centrum Edukacji i Kultury w Oleśnicy

Autor zadań konkursowych: Pan Wiktor Szanin - konsultant PCEiK ds. technologii informacyjnej i informatyki

I CELE

• rozwijanie zainteresowań informatycznych wśród uczniów,
  • stymulowanie kreatywności i logicznego myślenia
  • podnoszenie i promowanie umiejętności cyfrowych
  • promowanie bezpiecznego korzystania z Internetu oraz mediów społecznościowych.

II ADRESACI

Uczniowie klas VII - VIII szkół podstawowych powiatu oleśnickiego

III TERMINARZ

I etap szkolny - 26. 02. 2021 r.

II etap szkolny - 05. 03.2021 r.

etap powiatowy - 11. 03. 2021 r., godz. 10.00

IV ZAKRES WIEDZY I UMIEJETNOŚCI

1. Urządzenia techniki komputerowej.
  2. Systemy operacyjne: Windows, Linux, macOS.
  3. Sieci komputerowe: Router bezprzewodowy, switch, technologie sieciowe.
  4. Podstawy algorytmiki, schematy blokowe.
  6. Bezpieczeństwo w lokalnych sieciach komputerowych oraz w sieci Internet.
  7. Podstawy baz danych.
  8. Media społecznościowe.

V ZASADY ORGANIZACYJNE

I etap szkolny

Nauczyciele na podstawie własnych materiałów przeprowadzają I eliminacje szkolne i  delegują najlepszych uczniów do eliminacji ogólnoszkolnych.

II etap szkolny:

1.   Dyrektor szkoły powołuje Szkolną Komisję Konkursową, która na podstawie testu przygotowanego przez organizatora w dn. 05 marca 2021 r. wyłania do  dwóch uczniów, którzy wezmą udział w etapie powiatowym.
  2.  Szkolna Komisja Konkursowa zgłasza nazwiska uczestników etapu powiatowego. Zgłoszenie należy przesłać na adres poczty organizatora:   na załączonej do regulaminu karcie zgłoszeniowej.

III Etap powiatowy:

1. Finał Konkursu odbędzie się dnia ­11 marca 2021 r.
  2. Miejsce konkursu: platforma edukacyjna online Microsoft 365 Powiatowego Centrum Edukacji i Kultury w Oleśnicy.
  3.  Konkurs składa się z etapu teoretycznego online oraz zadania raktycznego online.
  4.  Czas trwania konkursu:
  • test teoretyczny online - 60 minut,
  • rozwiązanie zadania praktycznego online - 30 minut

e. Uczestnicy rozwiązują test, który składać się będzie z 50 pytań online na platformie Microsoft 365 w aplikacji Microsoft Forms.
    f. O miejscu w klasyfikacji generalnej decyduje indywidualna liczba punktów każdego ucznia.
    g. Uczniów ocenia komisja konkursowa powołana przez dyrektora PCEiK.

VI NAGRODY

1. Tytuł laureata konkursu zostanie przyznany zdobywcom I, II i III miejsca wg ilości uzyskanych punktów.
  1. Nagrody i dyplomy za zajęte   miejsca    wg   obowiązującej   procedury   zostaną   wręczone

w siedzibie PCEiK w dniu ogłoszenia wyników .
VII POSTANOWIENIA KOŃCOWE

1. Udział w konkursie każdego uczestnika jest bezpłatny, dobrowolny i oznacza przyjęcie w pełni niniejszego regulaminu.
  2. Szczegółowe zasady regulujące przebieg konkursu określają następujące procedury dostępne na stronie pceik.pl w zakładce: Młodzieżowy Dom Kultury/dokumenty wewnętrzne/ procedury i regulaminy :

-  Procedura organizacji konkursów przedmiotowych i artystycznych w PCEiK w Oleśnicy

- Procedura postępowania na wypadek podejrzenia zakażenia COVID-19 w    Powiatowym Centrum  Edukacji
      i Kultury w Oleśnicy.

1. Osoby łamiące zasady określone w niniejszym regulaminie zostaną wykluczone z udziału w wyżej wspomnianym konkursie.
  1.  Organizator może z przyczyn od niego niezależnych zmienić datę lub odwołać wydarzenie, o czym   poinformuje wszystkich zainteresowanych.