Strona główna/Aktualności/Dziel się pięknym i zdrowym uśmiechem

Dziel się pięknym i zdrowym uśmiechem

16 Lutego 2021

W klasie III a zostały przeprowadzone zajęciach w ramach programu „Dziel się uśmiechem”. Celem tych zajęć było przekazanie uczniom wiedzy na temat zębów i ich funkcji, higieny jamy ustnej, zasad mycia, zwrócenie uwagi na potrzebę dbania o zęby od najmłodszych lat i regularnego przestrzegania zasad czterech kroków do zachowania zdrowego uśmiechu. Dzieci obejrzały film edukacyjny, rozwiązywały rebusy, krzyżówki, uzupełniały karty pracy. Uczniowie projektowali też swoją wymarzoną szczoteczkę, wykonali model szczęki, na którym mogli poćwiczyć prawidłowe prowadzenie szczoteczki. Wszyscy zostali nagrodzeni drobnymi upominkami: szczoteczką i pastą do zębów, kalendarzem mycia zębów, kolorowankami, planami lekcji, bezcukrową gumą Orbit. Dzieci chętnie uczestniczyły w grach i zabawach przygotowanych dla nich w ramach tego programu.
Małgorzata Smolak