Strona główna/Aktualności/Ogólnopolski Konkurs Nauk Przyrodniczych Świetlik

Ogólnopolski Konkurs Nauk Przyrodniczych Świetlik

10 Marca 2021

W dniu 9 marca 2021 zainteresowani uczniowie wzięli udział w kolejnej już XIV edycji konkursu przyrodniczego . Konkurs ten odbywa się każdego roku, dotyczy wiedzy z zakresu biologii, geografii, chemii i fizyki. Objęty jest Honorowym Patronatem przez Jego Magnificencję Rektora Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz Wydział Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej Uniwersytetu Jagiellońskiego Nie należy do najłatwiejszych. Wcześniej uczniowie musza zapoznać się z doświadczeniami przygotowanymi przez organizatora. Konkurs polega na wypełnieniu testów jednego wyboru. W poprzednim roku największą ilość punktów w naszej szkole zdobył Andrzej Marzec, obecny uczeń klasy VIIA , który otrzymał nagrodę książkową . Wszyscy uczestnicy otrzymują pamiątkowe dyplomy za udział oraz symboliczne upominki. Koordynatorem konkursu jest Pani Korina Sosnowska. Czekamy na tegoroczne wyniki.