Fundusze Europejskie
Strona główna/O szkole/Szkoła Promująca Zdrowie

Szkoła Promująca Zdrowie

Znaleziono wiadomości: 55.

 • Ekologiczne odżywianie dzieci – porady i sugestie na temat żywności naturalnej 2023-11-29

  Ekologiczne odżywianie dzieci – porady i sugestie na temat żywności naturalnej

  Dla większości dzieci jest sprawą oczywistą, że półki sklepów spożywczych są wypełnione szeroką gamą produktów przez cały rok. Jednak niektóre z nich przebyły bardzo daleką drogę, by do nas dotrzeć, inne są mocno przetworzone lub ich opakowania wykonane są z dużej ilości plastiku.

 • Dzień Jabłka 2023-10-02

  Dzień Jabłka

  Młodszy Samorząd Uczniowski zorganizował z okazji Dnia Jabłka zdrową przekąskę w postaci cząstek jabłuszek i soku jabłkowego podczas przerw dla klas najmłodszych.

 • Międzyszkolne zawody lekkoatletyczne 2023-05-16

  Międzyszkolne zawody lekkoatletyczne

  16 maja uczniowie naszej szkoły wzięli udział w międzyszkolnych zawodach lekkoatletycznych.

 • Mikołajki dla zwierząt 2022 2022-12-15

  Mikołajki dla zwierząt 2022

  Po raz kolejny z sukcesem zakończyła się nasza szkolna akcja „Mikołajki dla zwierząt. Wzięli w niej udział uczniowie wszystkich klas i oddziałów przedszkolnych. Uczniowie przynieśli : koce, ,łóżeczko, zabawki, miski, środki czystości, wysokogatunkową karmę, przekąski i dużo innych rzeczy.

 • 2022-10-26

  Energetykom mówię NIE!

  W obecnych czasach napoje energetyzujące zyskują popularność wśród dorosłych, ale tez dzieci. Składają się one głównie z cukru i substancji dodających energii jak kofeina, tauryna czy guarana oraz l-karnityna. Działają one pobudzająco na organizm, mają na celu zwiększenie koncentracji i przeciwdziałanie zmęczeniu.

 • Bajk Stajl 2022-10-18

  Bajk Stajl

  Dzisiaj gościliśmy w klasie 2 a ekipę rowerową z Oleśnicy,która skonstruowała rikszę, pełniącą funkcję "ruchomej ławeczki".

 • Dzień Drzewa 2022-10-16

  Dzień Drzewa

  Drzewa i lasy to niezbędne narzędzia regulacji klimatu. Pochłaniają dwutlenek węgla, spowalniają spływ wód powierzchniowych, są również domem dla wielu zwierząt. Uczniowie klas 1-4 aktywnie włączyli się w obchody Święta Drzewa przypadającego 10 października. Klasa 2b sadziła sadzonki drzew na terenie boiska szkolnego przy ul. 11 Listopada.

 • Światowy Dzień Jabłka 2022-10-05

  Światowy Dzień Jabłka

  Nasz szkoła w środę -28.09.2022r obchodziła Światowy Dzień Jabłka. Celem tego święta jest popularyzowanie zalet tego owocu. A jest ich mnóstwo, jak choćby wartości odżywcze. Jabłko to źródło witaminy C,B1, B2,B3, B5, β-karotenu, likopenu i wielu innych, minerałów (m.in. żelazo, potas, cynk) czy błonnika roślinnego.

 • W SP7 mierzymy się ze smogiem 2022-09-28

  W SP7 mierzymy się ze smogiem

  W SP7 MIERZYMY SIĘ ZE SMOGIEMdla powietrza, dla zdrowia, dla przyszłych pokoleń!

 • Szkolne Dni Promocji Zdrowia „Wracamy do formy” 2022-06-24

  Szkolne Dni Promocji Zdrowia „Wracamy do formy”

  W ostatnim tygodniu nauki w ramach Szkolnych Dni Promocji Zdrowia realizowaliśmy projekt „Wracamy do formy” .Główne cele jakie sobie założyliśmy to:

do góry