Strona główna/O szkole/Szkoła Promująca Zdrowie

Znaleziono wiadomości: 63.

Zdrowie zaczyna się w śniadaniówce

29 października odbyło się spotkanie rodziców uczniów grup zerowych z doradcą żywieniowym Panią Alicją Mostek.

Siódemka walczy z hałasem

W czerwcu z okazji Dni Promocji Zdrowia realizowaliśmy w naszej szkole projekt „Hałas niszczy zdrowie”. W bieżącym roku szkolnym kontynuujemy działania związane z walką z hałasem.

• 2021-04-30

Duże zmiany zaczynają się od małych kroków. Eco natural by York

Uczennica Liliana Łabuńska zagrała w reklamie proekologicznej pod tytułem :

• 2021-04-26

Światowy Dzień Higieny Rąk

5 maja obchodzimy Światowy Dzień Higieny Rąk.

Woda źródłem życia

22 marca obchodzony był Światowy Dzień Wody, w bieżącym roku pod hasłem „Docenianie wody”. Uczniowie naszej szkoły mają świadomość, jak wielką rolę odgrywa woda i jakie zagrożenie niesie ze sobą spadek jej zasobów.

Zmiana nawyków żywieniowych społeczeństwa. To nasza wspólna sprawa!

Szkoła nasza bierze udział w warsztatach edukacyjno- kulinarnych realizowanych w ramach projektu pt. “Zmiana nawyków żywieniowych społeczeństwa. To nasza wspólna sprawa!”, które prowadzi Fundacji Polskiedzieci.org .

Żywienie ma znaczenie

Dnia 09.03.2021 roku odbyło się kolejne spotkanie w ramach Grupy Wsparcia dla Rodziców w ramach realizacji Programu ”Szacunek, pomoc i działanie to jest dobre rozwiązanie”. Dietetyk pani Alicja Mostek przygotowała prelekcję na temat” Żywienie ma znaczenie”. Informacje przedstawione podczas prezentacji dotyczyły istotnego wpływu odżywiania na naukę , rozwój mózgu i funkcjonowanie dziecka.

Bezpieczeństwo podczas zabaw na śniegu i lodzie.

Choć koniec lutego rozpieszcza nas słoneczną pogodom ,musimy pamiętać, że zima nie powiedziała jeszcze ostatniego słowa. Trzeba dbać o bezpieczeństwo podczas zabaw na śniegu i lodzie.

Lepszy Internet zależy od Ciebie!

W naszej szkole zostały przeprowadzone lekcje pod hasłem "Lepszy Internet zależy od Ciebie!" dla klas 2-8 z okazji Dnia Bezpiecznego Internetu - DBI 2021.

• Szkolny konkurs plastyczny o zdrowym odżywianiu.
2021-02-18

Szkolny konkurs plastyczny o zdrowym odżywianiu.

Konkurs trwał od 25 stycznia do 8 lutego 2021 roku.Skierowany był do uczniów klas I - III Szkoły Podstawowej nr 7 im. Jana Pawła II w Oleśnicy.