Strona główna/Dla Uczniów/Biblioteka szkolna

W bibliotece:

• chętnie Cię widzimy
  • nie stawiamy stopni
  • do niczego nie zmuszamy

W bibliotece możesz:

• wybierać i wypożyczać książki
  • czytać czasopisma
  • myśleć i szukać informacji
  • korzystać z internetu
  • pytać
  • uśmiechać się
  • mieć spokój

Godziny pracy biblioteki

Budynek - ul. 11 Listopada

• Poniedziałek 8:00 - 15:30
  • Wtorek NIECZYNNE
  • Środa 8:00 - 15:30
  • Czwartek  10:00 - 15:00
  • Piątek 10:00 - 12:00

Budynek - ul. Chopina

• Poniedziałek NIECZYNNE
  • Wtorek 9:40 - 15:40
  • Środa NIECZYNNE
  • Czwartek 8.00 -12.00
  • Piątek 8.00 - 14.00

Informacje o bibliotece szkolnej

W naszej bibliotece zgromadzony jest bogaty księgozbiór liczący ponad 10 tysięcy książek. Posiadamy także zbiory czasopism, ilustracji, map, kaset wideo i programów multimedialnych.Dbamy o zapewnienie uczniom pełnej oferty lektur szkolnych dla klas I - VIII i gimnazjalnych oraz nowości w dziedzinie literatury dla dzieci i młodzieży. W bibliotece jest wolny dostęp do półek i uczniowie samodzielnie wybierają książki do czytania, mogą przy tym zawsze liczyć na pomoc bibliotekarza. Posiadamy także stanowisko komputerowe umożliwiające korzystanie ze zbiorów multimedialnych oraz Internetu.

W bibliotece organizowane są:

• Tematyczne wystawy książek
  • Lekcje biblioteczne
  • Konkursy i plebiscyty czytelnicze
  • Spotkania autorskie
  • Koncerty muzyczne
  • Kiermasze książek

Stale współpracujemy z  Powiatową i Miejską Biblioteką Publiczną w Oleśnicy: nasi uczniowie biorą udział w wielu konkursach i imprezach organizowanych przez  bibliotekę publiczną. Do szkolnej biblioteki serdecznie zapraszamy także rodziców naszych uczniów. Mogą Państwo wspólnie ze swoimi dziećmi wybierać książki do wypożyczenia, skorzystać z literatury pedagogicznej dla dorosłych, udostępniamy również w bibliotece dokumentację naszej szkoły.

Kategoria: Powiązane pliki [1]
Format Data publikacji Nazwa pliku (kliknij aby pobrać) Pobierz Zobacz
Kategoria: Regulaminy
pdf 2020-02-25 Regulamin wypożyczania i udostępniania podręczników i materiałów edukacyjnych uczniom