Strona główna/Dla Uczniów/Liga Ochrony Przyrody

Liga Ochrony Przyrody

Szkolne Koło Ligi Ochrony Przyrody skupia dzieci szczególnie zainteresowane otaczającym światem.

Uczniowie posiadają legitymację członka koła LOP, znają statut organizacji, spotykają się 2 razy w miesiącu na zebraniach, na których realizujemy program ekologiczny w zakresie ochrony przyrody.

Jednym z zadań jest dbałość o roślinność w budynku szkolnym i wokół szkoły. Koło współpracuje z Nadleśnictwem – Oleśnica, biorąc m.in. udział w ramach akcji „Sprzątanie Świata” – oczyszczaniu lasu ze śmieci. Zainteresowania leśnictwem rozwijają podczas wyjazdów na ścieżkę dydaktyczną przy kąciku edukacyjnym „Dąbrówka” oraz na spotkaniach z leśnikiem w szkole.

Członkowie koła biorą udział w licznych konkursach organizowanych przez Zarząd kręgowy LOP we Wrocławiu. W konkursie „Mój las” uczniowie naszej szkoły corocznie zajmują czołowe miejsca i wyróżnienia.
Organizujemy wycieczki ekologiczne do parków narodowych, krajobrazowych, rezerwatów, arboretum i ogrodu botanicznego. Dzieci wykonują piękne albumy, zielniki które są prezentowane na wystawach szkolnych i służą jako pomoce naukowe.

Opiekun Koła LOP

• mgr Korina Sosnowska