Strona główna/Dla Uczniów/Młodzieżowa Rada Miasta

Młodzieżowa Rada Miasta

Młodzieżowa Rada Miasta – jest to fakultatywny organ samorządu terytorialnego o charakterze konsultacyjnym, tworzony przez grupę młodych ludzi, którzy zostali wybrani przez swoich rówieśników w demokratycznych wyborach organizowanych w szkole. Pełni rolę reprezentacji młodzieży na danym terenie i ma na celu uwrażliwianie władz samorządowych na potrzeby młodych mieszkańców oraz wyrażanie opinii o działaniach organów samorządu terytorialnego w zakresie dotyczącym młodzieży. Radni Młodzieżowej Rady Miasta biorą odpowiedzialność za swoje środowisko lokalne, uczą się samodzielności i zasad funkcjonowania samorządu. Mają także możliwość wpływania na swoje miasto czy powiat – podejmując konkretne działania.

Opiekunami Młodzieżowej Rady Miasta są panie: Ewa Bieniek i Joanna Kamzol.

Radni Młodzieżowej Rady Miasta

• Kamila Lewandowska - pełni funkcję przewodniczącej MRM