Strona główna/Dla Uczniów/Kiermasz charytatywny „Nowe życie dla zabawek – (..)

Kiermasz charytatywny „Nowe życie dla zabawek – szansą na życie dla Franka i Tosi”.

27 Stycznia 2020

Podczas zajęć szkolnych uczymy dzieci empatii. W dniach od 17.01.2020 do 25.01.2020 roku uczniowie mieli możliwość zastosowania przyswojonej wiedzy w praktyce, uczuli się w sytuację chorych dzieci. Chcąc im pomóc przynosili zabawki, książki, puzzle i gry w dobrym stanie, którymi już się nie bawią. Nauczycielki z Zespołu Wolontariatu przygotowały kiermasz charytatywny. Uczniowie w budynku przy ul. 11 Listopada od 28.01 – 30.01.2020 roku mogli znaleźć dla siebie nowe zabawki i zabrać je do domu wpłacając datek do puszki. Kiermasz był również dostępny podczas spotkań z rodzicami uczniów kl. I-IV i grup przedszkolnych. Był obsługiwany przez szkolnych wolontariuszy pod nadzorem pedagogów. Zebrane pieniądze zostały komisyjnie przeliczone w obecności wolontariuszy z Fundacji „Siepomaga”. Dzięki zaangażowaniu wielu dobrych ludzi – dzieci i dorosłych oraz ich hojności udało się zebrać kwotę 2.133,63 złotych, podzielono ją na dwie równe części i przekazano na pomoc dla Tosi Wiśniewskiej i Franka Marcinkowskiego, dzieciom chorującym na rdzeniowy zanik mięśni.

Anna Kulwieć, Karolina Hortecka